Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.

Amatérský snímek Eleazar Kittel

Nebývá zvykem, aby se amatérští filmaři pustili do historického tématu. A vůbec ojedinělé je, aby to byl rovnou celovečerní film. Parta nadšených filmařů z Desné v Jizerských horách zbořila všechna tabu a v květnu 2007 uvedla do kin film „Eleazar Kittel“.

Film mapuje 50 let Kittelova života a zachycuje většinu dodnes známých kittelovských legend. Ačkoliv je zasazen do doby před 250 lety, jeho myšlenkový odkaz je platný dodnes. Téma pokušení, peněz, slávy, pekla, moci i nemoci se týkají každého z nás. Proto určitě stojí za to tento svým způsobem výjímečný snímek vidět.

Perličky o natáčení:
  • první klapka se konalo v den 300-stého výročí Kittelova křtu
  • točilo a stříhalo se 3 roky
  • náklady v desítkách tisíc korun si amatérští filmaři platili ze svého
  • ve filmu se objevilo 171 amatérských herců

Dav, kde si zahráli i ukrajinští dělníci a projíždějící motorkáři
Dav, kde si zahráli i ukrajinští dělníci a projíždějící motorkáři.
  • natáčení jedné z davových scén (procesí) bylo ohroženo pro nedostatek herců. Filmařům se k účasti podařilo přesvědčit nedaleké ukrajinské dělníky a projíždějící motorkáře
  • filmaři přistupovali k natáčení zodpovědně, hlídali si každý detail. Ani jedno auto, žádné vysoké komíny apod. Ze záběrů, natáčených v Praze, se dokonce dodatečně umazávaly věže katedrály svatého Víta, které v době Kittela nestály
  • jako každý správný film i Eleazar Kittel obsahuje efekty – například létání na plášti
 
Přípravy natáčení triku o létání na plášti
Přípravy natáčení triku o létání na plášti (1)
Přípravy natáčení triku o létání na plášti... a jak to vypadalo na kameře
Přípravy natáčení triku o létání na plášti (2)

... a jak to vypadalo na kameře
... a jak to vypadalo na kameře
  • nás těší, že můžeme být hlavním partnerem filmu, křest na premiéře proto probíhal stylově - Šláftruňkem

obal DVD
Dne 1. května 2008, přesně rok od své premiéry vyšel film i na DVD. Disk byl pokřtěn stylově na Kittelovsku a Šláftruňkem. Kmotrem se stal Petr Linhart , hudebník, autor písně o doktoru Kittelovi.

Jedná se vlastně o dvojdisk - první disk obsahuje samotný film, na druhém jsou pak bonusové materiály (fotky, reportáže aj.)

Autorem fotografií z natáčení je Karel Koláček.