Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.
koupit

Kitl Smrkáček BIO

Kitl Smrkáček BIO je sirup z mladých smrkových výhonků s vitamínem C. Je vhodný pro děti i dospělé při rýmě a nachlazení. Smrkové výhonky se při nachlazení využívaly v tradičním lidovém léčitelství a Smrkáček na tyto tradice navazuje.

Kitl Smrkáček obsahuje pouze 3 složky:
  • mladé smrkové výhonky v BIO kvalitě
  • třtinový cukr v BIO kvalitě
  • vitamín C

Výsledkem je tak unikátní produkt na trhu - doplněk stravy v BIO kvalitě.

V červenci 2017 vyhlásila Potravinářská komora ČR Kitl Smrkáček BIO za nejlepší inovativní potravinářský výrobek v kategorii Mikro podnik.

Doporučené dávkování:

Jedna dávka je 5 ml (čajová lžička). Děti 1-3 roky dvě dávky denně *, děti 4-6 let čtyři dávky denně, děti nad 7 let a dospělí pět dávek denně. Možno ředit vodou nebo vlažným čajem v poměru 1:7.Kitl Smrkáček vznikl na základě
spolupráce s VÚPP v. v. i. Praha,
Ústavu Výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.,
Mendelovy univerzity v Brně, Zahranické fakulty Lednice
a firmy Kitl s.r.o.,
při řešení projektu QJ1210258.


* Možnost podávání Kitl Smrkáčku dětem od 1 do 3 let věku v uvedené denní dávce schválila "Pracovní skupina pro dětskou gastroenterologii, hepatologii a výživu".
Koupit Kitl Smrkáček BIO


Kitl Smrkáček BIO je k dostání v lahvích o objemu 250 ml.

Pohádka o skřítku Smrkáčkovi

Na hrdle každé lahve najdete knížečku s pohádkou o skřítku Smrkáčkovi, která zaujme Vaše děti a přiblíží jim život v lese a léčivou sílu smrkových výhonků. Konečně přečtěte si, jak pohádka začíná:

Byl jednou jeden skřítek. Opravdu maličký, takže lidé ho u země snadno přehlédli. Často jej ale slyšeli, protože hrozně nahlas pšíkal. Jak byl celý malý, měl totiž nos skoro až u země. A tam, jak známo, bývá chladno. Takže skřítek skoro pořád smrkal, popotahoval a utíral nos. A přemýšlel, jak by se zbavil rýmy.

Vyzkoušel kde co. Ale marně. Až se doslechl, že v lese žije ptáček, který prý umí léčit. Jmenuje se datel. Hurá, když umí vyléčit ohromné staré stromy, určitě zvládne vyléčit i jeden malý nosík, zaradoval se skřítek a spěchal do lesa... 

Jak to s nemocným skřítkem dopadne? Celou pohádku naleznete na láhvi Smrkáčka.