Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.

O nás a naší filozofii

  • chceme dělat nejlepší výrobky nejen v ČR, ale i v celé Evropě (netušíme, zda jinde ve světě takové výrobky konzumují)
  • naše nápoje sami pijeme a užíváme, a rádi je podáváme našim rodinám i dětem
  • snažíme se vyrábět výrobky z nejlepších surovin tak, aby byly zdraví prospěšné, aby byly chuťově vynikající a aby lidem skutečně pomáhaly

Proč jsme založili firmu Kitl

  • dříve se medicinální sirupy a vína běžně užívaly k léčení. Je nám líto, že je vytlačila syntetická chemie a chceme je vrátit zpět
  • jsme z Jablonce n/N, z Jizerských hor a zdejší kraj máme rádi
  • také máme rádi bylinky a víno
  • chceme dělat „nápoje, které léčí, léky, které chutnají“


Proč se firma jmenuje Kitl a ne Kittel

Přestože o slavném doktoru Kittelovi máme mnoho informací včetně receptů, nejsme jeho potomci ani dědicové. Doktor Kittel je naší inspirací, léčitelskou i duchovní. Proto, z úcty k němu, jsme si zvolili jméno podobné, avšak nikoliv stejné.

Naše filozofie

Dříve se v Čechách o nevyléčitelně nemocných říkalo: „Tomu ani Kittel nepomůže“. Odtud jsme si vzali za své „Kitl pomůže“. Ano, musíme vydělávat abychom vůbec mohli existovat, ale chceme, aby naše práce byla prospěšná nejen nám (více v sekci Pomáháme).

O společnících firmy Kitl

Jan Vokurka, majitel a jednatel firmy, pochází z rodu lékařů a lékárníků. Jeho pradědeček Antonín Wellner byl spolumajitelem věhlasné dobrušské firmy Josef Archleb – výrobce léčivých vín a likérů. Jan Vokurka je členem Cechu českých vinařů, což je profesní organizace vinařů z české (ne moravské!) vinařské oblasti.

V minulosti byli společníky i Roman Žďárský a Jindřich Sobota, kteří jsou odborníky na výrobu vína a sektů. Oboru se věnují více než 15 let, založili například firmu Soare sekt (dnes již nevlastní). Romanův dědeček byl například sládkem Jabloneckého pivovaru, a Jindřich, sám vystudovaný vinař, je synem jabloneckého bylinkáře Václava Soboty.

Doufáme, že vás naše medicinální vína osloví nejen chutí, ale hlavně svým účinkem. Až je budete příště ochutnávat, připíjejte si prosím „Na Kittela!“


Výroba nápojů, Kittelovo muzeum: