Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Přečíst si víc.

Komu pomáháme

Kittelovsko

V duchu našeho hesla "Kitl pomůže" se snažíme pomáhat. Zorganizovali jsme veřejnou sbírku "Krásné Kittelovsko", do které se mnozí z Vás zapojili a za což velmi děkujeme. Sbírka byla v roce 2015 ukončena. Více informací o použití peněz ze sbírky se dozvíte zde.

Kittelovo muzeum na Krásné

Provozujeme Kittelovo muzeum na Krásné v domě č. p. 11, mezi "Burkem" a kostelem sv. Josefa. Muzeum má otevřeno v létě od května do září. Více se dozvíte na samostatných stránkách věnovaných muzeu.

Občanské sdružení Krásnohled

Podporujeme občanské sdružení Krásnohled, které se stará o organizování kulturních a společenských akcí jako Kittelova pouť, Velikonoce na Krásné a pod.

Na Svatojosefské pouti se tradičně koná:
  • mše svatá
  • vystoupení pěveckých sborů
  • koncerty a divadelní vystoupení
Akci doplňují prodejní stánky nejen s občerstvením ale i s dárkovými předměty ad.

Domov Maxov

S trháním látek, tzv. čepiček na náš Šláftruňk Zlatý a Rudý a také na Životabudič a Meducínku nám pomáhají postižení s downovým syndromem z našeho spřáteleného Domova v Horním Maxově. Na oplátku pomáháme my jim.

 

Odpovědnost k přírodě

Naše Syroby plníme do skleněných lahví, které lze recyklovat. Podle vyjádření společnosti EkoKom lze lahve od našich sirupů celé vhodit do recyklačního kontejneru bez další nutnosti separace materiálů. (Nicméně můžete vytřídit i plastový vnitřek lahve, odmočit papírový přebal a víčko dát do směsného odpadu.) Má to smysl, třiďte odpad!