Mixit BIO Sirup - Máta a Okurka 500 ml

Mixit BIO Sirup - Máta a Okurka 500 ml

Představujeme limitovanou edici sirupu, který jsme vytvořili v exkluzivní spolupráci se společností Mixit. Osvěžující mix máty a okurky v BIO kvalitě bez umělých aromat a konzervantů se skvěle hodí pro přípravu lahodných koktejlů, drinků a samozřejmě domácí limonády.

Kategorie: Kitl Syrob , Oblíbený produkt
SKLADEM
139,90 Kč
279,80 Kč / 1 l

Popis

Naše BIO máta a co jste možná nevěděli o BIO okurce...

Tím že i v tomto sirupu používáme BIO mátu, nedostanou se nežádoucí chemické látky z konvenčního zemědělství do finálního produktu. Specifická chuť je způsobena používáním máty kadeřavé – známější pod názvem spearmint. Díky šetrnému výrobnímu postupu je tento sirup bohatý na látky zdravé prospěšné, aromatické a chuťové.

Okurka je původně tropická rostlina pocházející z Asie. Před více než 4 tisíci lety ji začali pěstovat Indové, od nichž se pak díky starým Řekům a Římanům rozšířila do Evropy. A byla tak populární, že císař Tiberius ji vyžadoval na stole každý den, a to i v zimě. Okurky měly tehdy své místo i v léčitelství. Slavný filosof a spisovatel Plinius Starší zanechal na čtyřicet osvědčených receptů. Staří Římané věřili, že okurka ochrání před kousnutí škorpionem nebo zaplaší myši. Ženy, jež chtěly otěhotnět, ji nosily zavěšenou u pasu. V současné době je okurka nedílnou součástí většiny světových kuchyní. 

Dávkování: Pro přípravu domácích limonád řeďte nejlépe s kvalitní vodou v poměru 1:10.

Složení: invertní třtinový cukr*, okurková šťáva* 5 % (Cucumis sativus L.), vodný výluh z čerstvé máty kadeřavé* 5 % (Mentha spicata L.), regulátor kyselosti: kyselina citronová; koncentrát spiruliny, koncentrát světlice barvířské, přírodní aroma, silice z Máty kadeřavé; *z ekologického zemědělství

Skladujte v chladu a temnu. Rostlinné výtažky mohou sedimentovat, případný zákal nebo pěna nejsou na závadu a podtrhují přírodní charakter produktu. Před upotřebením protřepejte. Po otevření uchovejte v chladu a spotřebujte do 30 dní. Baleno v ochranné atmosféře.

Výrobek obsahuje ve 100 ml: energetická hodnota 1513 kJ/356 kcal, tuky < 0,5 g, z toho nasycené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 89 g, z toho cukry 89 g, bílkoviny < 0,5 g, sůl < 0,01 g, vitamin C (kyselina L-askorbová) 50 mg (62,5% RHP*).

energetická hodnota 1513 kJ/361,44 kcal, tuky 0 g, z toho nasycené mastné kyseliny 0, sacharidy 89 g, z toho cukry 89 g, vláknina 0 g, bílkoviny 0 g, sůl 0 g

Recyklujte naše lahve. Stačí je tak, jak jsou hodit do kontejneru na barevné sklo. Podle vyjádření sklárny opravdu není nutné z lahve odstraňovat ani papírovou etiketu, ani víčko. S obalem si bez potíží poradí.

Více o tom, jak recyklovat naše Kitl lahve se dozvíte v článku v sekci Magazín