Důležité informace ke Dni Vratislavické kyselky 2023

09. 06. 2023 | Novinky
Důležité informace ke Dni Vratislavické kyselky 2023

Oblíbená akce společnosti Kitl s názvem Den Vratislavické kyselky 2023 se kvapem blíží. Bude se konat už v pátek 21. července 2023 na adrese: U Kyselky 1862, 463 11 Liberec – Vratislavice n./N. 

Brány areálu se otevřou ve 12:00. Návštěvníci se můžou těšit na komentované prohlídky výrobních prostor a exkurzi po areálu Vratislavické kyselky, kde se dozví detailní zákulisní informace o výrobě Vratislavické kyselky, a zároveň i zajímavé novinky z výroby.

Pro všechny návštěvníky je také připraven také bohatý doprovodný program včetně vystoupení celkem pěti kapel v čele s ABBA World Revival.

Můžete se také těšit na širokou nabídku fantastického občerstvení ve formě farmářských specialit. Účast přislíbili: Mass.naNordbeansBramboráky Sejkory a Zmrzlinářství Leda. Máme také připravenou širokou nabídku osvěžujících nápojů - na místě bude kromě stánku Kitl a Vratislavické kyselky také ANNOVINO, Pivovar Rohozec, Pivovar Konrád a Pivovar Volt.

Připraveny budou také další aktivity pro děti i dospělé. Každý si zkrátka najde to svoje.

V rámci programu proběhnou také poutavé přednášky od hostů akce. Prvním bude MUDr. František Kožíšek, CSc., který působí jako vedoucí Oddělení hygieny vody v Centru zdraví a životního prostředí. Je uznáván jako největší kapacita na kvalitu vody v České republice. Na Dni Vratislavické kyselky přednese přednášku na téma: „Kohoutková nebo balená?“ (15:00 – 15:45). V areálu bude také vidění expozice v jeho režii, kterou slavnostně uvede.

Druhým hostem bude Mgr. Zdeněk Třískala, který působí jako vedoucí oddělení Českého inspektorátu lázní a zřídel v rámci Ministerstva zdravotnictví ČR a je také státním inspektorem pro přírodní zdroje, kvalitu a léčivé účinky vody. Jeho povinností je kontrolovat lázně, jejich nastavení provozních hygienických předpisů a prověřovat kvalitu péče. Především ale posuzuje rizikové činností při ochraně přírodních léčivých zdrojů. Přednese přednášku na téma: „Mikronutrienty v minerální vodě“ (ve 2 časech 14:00 – 14:45 + 16:00 – 16:45).

Svou přednáškou na téma: Jak chutná voda (v čase 17:00 - 17:45) také přispěje Ing. Jan Vokurka, jednatel společnosti Kitl a první český vodní someliér.

Vstupné je symbolických 100,- Kč s tím, že děti mají vstup ZDARMA, každý účastník dostane pěkný dárek a možnost výhry v tombole o hodnotné ceny. Vstupenky zakoupíte na našich podnikových prodejnách, zde a e-shopu nebo na místě v den konání.

Akce skončí ve 20:00. V areálu není možné parkovat. Zvažte tedy prosím příjezd na akci MHD.

Všechny srdečně zveme a těšíme se na viděnou 21. července 2023 v areálu Vratislavické kyselky!

Tento článek bude průběžně aktualizován. Kde koupit Vratislavickou kyselku, se dozvíte zde.