Navigace

Historie společnosti

Poctivě a ručně

První byl Kitl Šláftruňk. Hned první víkend se na jedné farmě prodalo sto lahví. Dobré znamení!
Zpočátku se vyrábělo ve skromných podmínkách, v jedné místnosti v centru Jablonce nad Nisou, kde pracovala jedna brigádnice. Postupně se rozrůstal provoz i počet produktů. Sortiment dnes kromě červeného a bílého Šláftruňku tvoří, povzbuzující Životabudič bez alkoholu, Meducínka medicinální sirup, Šumavské Bylinné , Kitl Medovina a Zámečnická mast. Zákazníky oblíbený je i sirup z mladých smrkových výhonků v BIO kvalitě s vitamínem C s názvem Kitl Smrkáček BIO. Paletu nápojů doplňují Syrobyzázvorový, bezový, mátový, grepový, višňový, malinový a černorybízový, okurkový v BIO kvalitě (v limitované letní edici), pomerančový, citronový a růžový květ (bez konzervantů) v limitované edici pro svátky lásky. Syroby Kitl jsou vyráběné z BIO surovin, zázvor se přiváží z Indonézie a černý bez si firma dokonce pěstuje ve vlastních sadech. Kitl ale vyrábí také doplňky stravy, třeba velmi oblíbený je extra silný zázvor na podporu imunity Kitl Eligin BIO. Poslední v řadě na trh uvedených výrobků je rovněž Syrob a to Jahodový s dužninou.

Chceme být efektivní a tak nám při výrobě pomáhá řada strojů. Přesto stále sázíme na ruční výrobu. Rukama našich zaměstnanců projde každý náš výrobek. Ručně vázané jsou třeba látkové čtverečky na uzávěrech lahví se Životabudičem. Velký důraz klademe i na obaly. Snažíme se, aby byly pěkné a poučné a každý majitel výrobku se i něco zajímavého dozvěděl. Osobní péče vtiskává našim výrobkům jedinečný charakter.

Proč se firma jmenuje Kitl a ne Kittel

Přestože o slavném doktoru Kittelovi máme mnoho informací včetně receptů, nejsme jeho potomci ani dědicové. Doktor Kittel je naší inspirací, léčitelskou i duchovní. Proto, z úcty k němu, jsme si zvolili jméno podobné, avšak nikoliv stejné.