Naše podpora Domu Ronalda McDonalda pokračuje

06. 12. 2023 | Novinky
Naše podpora Domu Ronalda McDonalda pokračuje

Je to už více než rok ode dne, kdy byl v areálu Fakultní nemocnice v Motole slavnostně otevřen a uveden do provozu první český Dům Ronalda McDonalda. Ten i nadále pomáhá rodinám vážně nemocných dětí – mohou ho využít jako dočasný domov. "Máme tu především rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí, které procházejí dlouhodobější léčbou nejčastěji na klinikách dětské hematologie a onkologie, chirurgie, neurologie nebo novorozeneckém oddělení.", upřesňuje Iva Jůzlová Fundraising & Development Manager nadačního fondu Domu Ronalda McDonalda.

Dům nabízí bezplatné zázemí až 21 rodinám, které nepochází z dojezdové vzdálenosti nemocnice v Praze. Díky tomu mohou být rodiče na blízku svým nemocným dětem během kompletní hospitalizace. Nejedná se ale pouze o obyčejné pokoje. Rodiny mají k dispozici krásné, moderní, a především kompletní zázemí pro život. Součástí domu je kromě pracovny, prádelny a úložných prostor také kompletně vybavená kuchyně s jídelnou a společenská místnost s hernou pro děti.

Už loni firma Kitl adoptovala pokoj č. 14, který ponese naše jméno až do roku 2025. Díky nedávné návštěvě jsme měli skvělou příležitost prohlédnout si kompletní zázemí domova včetně interiéru pokoje. Níže přikládáme pár povedených snímků pro lepší představu o tomto vydařeném projektu, který považujeme za opravdu výjimečný. "Kromě různých speciálních eventů, třeba včera jsme tu měli Mikuláše, chystáme další aktivity pro rodiče a děti. Pokud má např. některé z dětí narozeniny, vyzdobíme dveře pokoje a s kolegyněmi uspořádáme malou oslavu.", dodává s úsměvem na rtech k fungování Domu Ronalda McDonalda Iva Jůzová.

Děkujeme za krásnou prohlídku, určitě nebyla poslední. Více informací o nadačním fondu a jeho projektech naleznete na webu Dům Ronalda McDonalda.