Kitl Eligin Bio 120 kapslí

Kitl Eligin Bio 120 kapslí

Kitl Eligin BIO je extra silný zázvor na podporu imunity s vitamínem C. Je vyrobený z kvalitního BIO zázvoru s vysokým množstvím účinných látek 6-shogaolu a 6-gingerolu. Kitl Eligin BIO je ve speciálních kapslích pro potlačení pálivé chuti. Registrován je jako doplněk stravy.

Kategorie: Kitl Eligin Bio , Imunita
SKLADEM
639,00 Kč
5,33 Kč / 1 kapsle
570,54 Kč bez DPH
Doprava ZDARMA od 1 800 Kč + dárek navíc nad 2 000 Kč

Popis

Kdy užívat Kitl Eligin BIO

Zázvor, který Kitl Eligin BIO obsahuje:

 • Přispívá k přirozené obranyschopnosti imunitního systému
 • Pomáhá potlačit projevy zvracení (např. během těhotenství nebo cestování) 
 • Pomáhá normální funkci dýchacího systému
 • Má antioxidační účinek
 • Pomáhá udržovat normální hladinu cukru a tuků v krvi
 • Přispívá k normální funkci trávicího a oběhového systému
 • Přispívá k udržení normální činnosti kardiovaskulárního systému

Vitamín C, který je v Eliginu obsažen:

 • Pomáhá normální funkci imunitního systému
 • Je nezbytný pro podporu tvorby kolagenu

Účinné látky v Kitl Eligin BIO

Kitl Eligin BIO má extra vysoký obsah účinných látek - 6-gingerolu a 6-shogaolu. Ne každý zázvor obsahuje stejné množství těchto látek. Složení gingerolu a shogaolu v oddencích zázvoru se mění v závislosti na původu suroviny a době sklizně. V Kitl do Eliginu zpracováváme vysoce kvalitní BIO surovinu z Indonésie s nadprůměrným množstvím účinných látek.

Zázvor, který do Eliginu zpracováváme je již tepelně upravený (tato úprava je součástí tzv. procesu elicitace, kterým je Kitl Eligin BIO vyroben), právě proto, aby obsahoval vysoké množství účinných látek gingerolu a shogaolu. Více o procesu elicitace na www.eligin.com.

Srovnání obsahu účinných látek:

Zdroj

 

6-gingerol (µg/g)

 

6-shogaol (µg/g)

 

Čerstvý zázvor - původ Thajsko 79,78 1,13
Čerstvý zázvor - původ Čína 180,36 1,94
Čerstvý BIO zázvor - původ Čína 134,25 1,38
Čerstvý BIO zázvor - původ Uganda 407,34 5,95

Kitl Eligin BIO

8000,169

3867,090


Zdroj: Analýza laboratoře Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i., leden 2017

 

Doporučené dávkování Eliginu:

 • K nespecifickému zvyšování odolnosti organismu dlouhodobě 2-3 kapsle 2x denně.
 • K podpoře imunity při akutních stavech krátkodobě až 12 kapslí denně.
 • Pro potlačení zvracení 2 kapsle 2x denně, začít užívat 1-2 dny předem.

Vyšší dávkování je možné pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Užívejte při jídle a zapijte dostatečným množstvím tekutin. Eligin není určen dětem do 6 let věku.  

Veškeré podrobné informace o Kitl Eligin BIO najdete na stránkách www.eligin.com.

Kitl Eligin BIO je registrován je jako doplněk stravy. Obsah balení: 120 kapslí / 350 mg

 

Za vývojem Kitl Eligin BIO stojí přední čeští vědci:

 • prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc. (Přední česká imunoložka a nositelka Ceny Milady Paulové v oblasti klinické medicíny. Přednostka Ústavu imunologie 2. lékařské fakulty UK, kde se zabývá poruchami imunity. Také vede výzkum imunoterapie nádorů.)
 • prof. Ing. Jan Tříska, CSc. (V minulosti byl vědeckým pracovníkem, vedoucím Laboratoře a zástupce ředitele Spol. laboratoří ČSAV České Budějovice. V současnosti pracuje jako vědecký pracovník Ústavu výzkumu a globální změny AV ČR, v.v.i. a také přednáší na JU.)
 • Ing. Milan Houška, CSc. (Vědecký a výzkumný pracovník ve Výzkumném ústavu potravinářského průmyslu, později ve Výzkumném ústavu potravinářském Praha, v. v. i.)

Video z přednášky na téma Nedoceněné účinky zázvoru očima imunologa od prof. MUDr. Jiřiny Bartůňkové, DrSc., která svojí za vývojem Kitl Eligin BIO (zkrácený záznam):

 

Celý záznam přednášky najdete na stránkách www.eligin.com.

 

Kitl Eligin BIO je vhodný pro vegetariány a vegany.

U kapsle Kitl Eligin BIO bylo ověřeno, že je vhodná pro vegetariány a vegany.

 

Složení (v jedné kapsli 350 mg): zázvorový extrakt* 292 mg (Zingiber officinale Rosc L.), vitamín C (kyselina L-askorbová) 58 mg (73 % RHP**). Rozpustná kapsle je vyrobena z hypromelózy. Zázvorový extrakt v jedné kapsli obsahuje 2801 µg (6)-gingerolu a 1353 µg (6)-shogaolu***.

*) z ekologického zemědělství, **) referenční hodnota příjmu, ***) analýza laboratoře Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i., leden 2017

Upozornění: Kapsle je plně stravitelná a rozpustí se až ve střevech, díky tomu potlačí pálivé účinky extra silného zázvoru. Práškový obsah kapsle lze konzumovat i samostatně. Skladujte v chladu a temnu. Není určeno pro děti do 6 let. Nevhodné při zánětech žaludku. Při žlučníkových kamenech doporučujeme užívání přípravku předem konzultovat s lékařem. Nevhodné pro osoby užívající léčiva proti srážlivosti krve (např. Warfarin). Nepřekračujte doporučenou dávku. Uchovejte mimo dosah dětí. Nemůže být užíváno jako náhrada pestré stravy.

Nežádoucí účinky: při nedostatečném zapití je možné pociťovat chvilkové pálení v nadbřišku, které odezní během několika minut. U citlivějších osob se může za několik minut po požití dostavit pocit tepla nebo pálení žáhy. Zázvor ani vitamín C se neakumulují v organismu, lze užívat dlouhodobě.