Kniha Doktor Kittel (K. R. Fischer)

Kniha Doktor Kittel (K. R. Fischer)

Překlad německé publikace Karla R. Fischera z roku 1924. Kniha má tři části – pověsti a legendy, Kittelův životopis a novodobé dovětky, příspěvky současných autorů. Knihu vydala firma Kitl s.r.o. pro účely Kittelova muzea. Má brožovanou vazbu, 64 stran, formát A5.

Kategorie: Kitl - ostatní
SKLADEM
89,00 Kč
80,91 Kč bez DPH
Doprava ZDARMA od 1 800 Kč + dárek navíc nad 2 000 Kč

Popis

V roce 1924 vydal tehdejší starosta města Jablonce n.N. Karl R. Fischer útlou knížku s názvem „Doktor Kittel, der nordböhmische Faust in Sagen und Geschischte“. Knihu vydal ještě podruhé, 2 roky před svou smrtí, v roce 1932. Obě prvorepubliková vydání byla tištěná švabachem a částečně psaná sudetskou němčinou, těžko srozumitelnou i ostatním Němcům. 

Pošilhávali jsme po ní dlouho. Od myšlenky k činům jsme přistoupili až v roce 2011 a knihu jsme přeložili, vydali a slavnostně pokřtili na tradiční prvomájové Kittelovské pouti na Krásné. Nyní je opět ki dispozici.

Publikace má tři části. V první najdete legendy a pověsti, které se tradují o věhlasném doktoru. Druhá část rozebírá Kittelův život, často cituje dobové historické prameny. Třetí část jsou Novodobé dovětky, příspěvky současných autorů.