3 zajímavosti, které jste možná nevěděli o Kitl Syrob Růžový květ

12. 01. 2024 | Novinky
3 zajímavosti, které jste možná nevěděli o Kitl Syrob Růžový květ

Krásná vůně je zpět! Oblíbený růžový sirup ale nemusí být pouze originálním překvapením pro miláčka k Valentýnu. V následujících řádcích se dozvíte 3 zajímavosti o limitované edici Syrobu Růžový květ.

Co znamená Pavelace

Začneme zlehka a připomene, že tento vynikající osvěžující sirup je vyrobený za použití celosvětově unikátní české technologie přírodní konzervace pomocí silic z růžových lístků. Konkrétně se jedná o tzv. Pavelaci, tedy technologii vyvinutou českými vědci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby Praha pod vedením doc. Ing. R. Pavely, Ph.D. (na obrázku), držitelem České hlavy. Díky tomu neobsahuje konzervanty a je tak naprostým unikátem v tuzemské nabídce sirupů.

3 kmotři

A teď malý pohled do historie – poprvé jste mohli Kitl Syrob Růžový květ ochutnat v únoru 2021 po slavnostním křtu, jenž proběhl na tiskové konferenci. Ta se odehrála ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby v Praze. Kmotry sirupu se stali: doc. Ing. Roman Pavela, Ph.D., Ing. Martin Žabka, Ph.D. a Ing. Milan Houška, CSc. Od té doby zažil tento Syrob mnoho úspěchů včetně malé záře ve světle reflektorů. Právě v únoru 2021 se totiž objevil i v pořadu Polopatě vysílaného Českou televizí. 

Růžový rok 2021

A to není zdaleka všechno. V tom samém roce získal dvě významná ocenění. Prvním bylo nejvyšší ocenění Zlatý klas s kytičkou 2021 v kategorii Potravinářské výroby na veletrhu Země živitelka. A následovalo ocenění Potravinářské komory České republiky za Nejlepší inovativní potravinářský výrobek roku 2021 v kategorii Bezpečnost a kvalita potravin.

Úspěšný a oblíbený je ale stále! Díky jedinečnému složení je dosahuje plné a intenzivní chuti. Proto je naše růžová limitka vhodná k přípravě domácích osvěžujících limonád i k ochucení alkoholických i nealkoholických nápojů a koktejlů. Inspiraci najdete zde.

Kitl Syrob Růžový květ můžete objednat v sekci Výrobky - Kitl Syrob.