Branami znovuotevřené kyselky prošlo na dva tisíce návštěvníků

14. 06. 2021 | Novinky
Branami znovuotevřené kyselky prošlo na dva tisíce návštěvníků

Po několika letech se znovu otevřela lidem Vratislavická kyselka. Kolem dvou tisíc návštěvníků sem v průběhu dne přilákal její nový majitel, výrobce známých sirupů, společnost Kitl, který do areálu bývalé stáčírny přesunul svou výrobu a především v budoucnosti se chystá znovuobnovit stáčení kdysi oblíbené minerálky. Majitel firmy, Jan Vokurka, si tak postupně plní svůj velký sen.

Ještě v roce 2018, kdy areál firma Kitl koupila, to bylo místo plné sutin, špíny a upadající v zapomnění. Necelé tři roky trvalo, než se znovu probudil k životu a nyní se dočkal velké premiéry. Ukončena byla 1. etapa rekonstrukce a výroba se opět v areálu rozjela. 

Dnes tady třicet zaměstnanců v jednosměnném provozu stáčí dva tisíce lahví sirupu za hodinu. A chutí těch sirupů je po slavnostním otevření rovných dvanáct. Dvanáctou chuť totiž v rámci akce Kitl v Kyselce pokřtil přesně ve 12 hodin a 12 minut známý herec Divadla Járy Cimrmana, Miloň Čepelka. A jaká, že to chuť je tentokrát? Jahodová! Přesně ta totiž k létu patří, a tak se stala další v už tak bohaté sbírce Kitl Syrobů. Dosud vyrábí firma sirup zázvorový, bezový, mátový, grepový, višňový, malinový, černorybízový, pomerančový, citronový, okurkový a růžový květ.

„Chci ukázat nejen lidem v Česku, ale i za hranicemi že je tady firma jako Kitl. Chci jít s našimi výrobky do světa a nebát se říct, že tohle je český výrobek, ukázat českou kvalitu. Daří se nám, rosteme, dáváme lidem práci. Věřím, že nás po covidové tmě čeká hezkých pár slunečných let,“ doufá Jan Vokurka.

Malí i velcí návštěvníci se mnohé dozvěděli a mnohé viděli. Nechyběly exkurze po výrobě, výklad i s promítáním o historii areálu Kyselky. Nechyběl ani doprovodný program včetně dětského závodu v orientačním běhu a vůbec první pocovidový koncert skupiny Tata Bojs, čerstvého držitele Ceny Anděl pro nejlepší hudební skupinu roku. 

 

Podívejte se na fotografie z koncertu i z Kitl v Kyselce: