Kniha Doktor Kittel, tajemná postava Jizerských hor (G. Leutelt)

Kniha Doktor Kittel, tajemná postava Jizerských hor (G. Leutelt)

České vydání díla Gustava Leutelta, kniha „Doktor Kittel, tajemná postava Jizerských hor“. Autor ji napsal za druhé světové války. Jeho poslední dílo vydané předtím, než byl v rámci odsunu nucen rodné Jablonecko opustit. Text do češtiny přeložila Christa Petrásková.

Kategorie: Kitl - ostatní
SKLADEM
99,00 Kč
90,00 Kč bez DPH
Doprava ZDARMA od 1 800 Kč + dárek navíc nad 2 000 Kč

Popis

Poslední dílo Gustava Leutelta. Vyšla v roce 1943 a, ač to v té době autor sám asi netušil, loučil se v ní se svými milovanými Jizerskými horami. „Námět knihy zřejmě nebyl náhodný – chtěl jím vzdát hold své matce i manželce, jež měly obě kořeny spojené s rodem zázračného šumburského doktora a léčitele Johanna Antona Eleazara Kittela,“ jak vysvětlila Jitka Nosková z jablonecké Městské knihovny.

Kniha „Doktor Kittel, tajemná postava Jizerských hor“ je dalším střípkem do mozaiky o historii našeho regionu i o životě slavného jizerskohorského léčitele, k jehož odkazu se naše firma hlásí,“ vysvětluje Jan Vokurka, jednatel společnosti Kitl, proč se do českého překladu více než tři čtvrtě století po vydání originálu pustili. 

Překlad díla si vzala na starosti paní Christa Petrásková, autorem kresby na obalu knihy je akademický sochař Jiří Dostál.

 

Vydání knihy podpořilo statutární město Jablonec nad Nisou a Ministerstvo kultury ČR.