Vratislavická kyselka Pomeranč 750 ml

Vratislavická kyselka Pomeranč 750 ml

Jedinečná ochucená minerální voda s CO2 přírodního původu, kterou jímáme z hloubek větších než 200 m. Při jímání a plnění nevyužíváme žádné plasty, ale výhradně technologie z ušlechtilé nerezové oceli. Vratislavická kyselka obsahuje výjimečné množství křemíku, obsah kyseliny křemičité H2SiO3 je 111 mg/l. Obsahuje pravou šťávu z pomerančů.

Cena Pomerančové Vratislavky je 31,50 Kč. K ceně bude přičtena záloha na lahev ve výši 6 Kč.

SKLADEM
31,50 Kč
42,00 Kč / 1 l
26,03 Kč bez DPH
Doprava ZDARMA od 1 800 Kč + dárek navíc nad 2 000 Kč

Popis

Možný pouze osobní odběr.

Vratislavická kyselka Pomeranč je ochucená minerální voda. Je zcela bez konzervatů, barviv a umělých aromat. 

Na trh ji dodáváme ve skleněných vratných lahvích o objemu 750 ml a odnést si je můžete v praktické přepravce pro 6 kusů.

Je středně mineralizovaná, uhličitá, se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité, studená, hypotonická a přirozeně sycená. Obsahuje pouze přírodní CO2, je tedy přírodně perlivá a není uměle dosycována. 

Složení:

  • Přírodní minerální voda přirozeně sycená, cukr, pomerančová šťáva z koncentrátu (2%), regulátor kyselosti: kyselina citronová, přírodní pomerančové aroma, vitamin C
  • Výživové údaje ve 100 ml: Energetická hodnota 90 kJ / 21 kcal, sacharidy 5,3 g - z toho cukry 4,9 g, sůl <0,01 g. Obsahuje zanedbatelné množství tuků, nasycených mastných kyselin a bílkovin. Vitamin C - 8 mg, tj. 10% referenční hodnoty příjmu. 
  • Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8400 kJ / 2000 kcal).

Minerální voda - Vratislavická kyselka

Vratislavickou kyselku si můžete vychutnat nejen s tradiční příchutí pomeranč, ale také čistě přírodní nebo s příchutí citronu a maracuji. Jak přírodní, tak ochucená minerálka je zcela bez konzervantů, barviv a umělých aromat. Ochucené pak obsahují opravdovou ovocnou šťávu.

Nejlépe chutná ze skla. Podávejte chlazené (10 – 12°C). Uchovávejte v chladu a chraňte před přímým slunečním světlem. Po otevření spotřebujte do 2 dnů. Ovocné výtažky mohou sedimentovat, případný zákal nebo pěna nejsou na závadu a podtrhují přírodní charakter produktu.

Doporučujeme konzumovat maximálně 500 ml Vratislavické kyselky denně.

Vratislavická kyselka může být použita jako ochranný nápoj*, který chrání zdraví před účinky zátěže teplem v souladu s nařízením vlády č. 361/2007 Sb. Jedná se o daňově uznatelný náklad. Jako ochranný nápoj ji lze využít při výkonu celkově fyzicky náročných povolání např. ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví a sklářském nebo gumárenském průmyslu.

*Vratislavická kyselka je přírodní středně mineralizovaná voda, která obsahuje méně než 6,5 hmotnostních procent cukru a je zdravotně nezávadná.

Historie objevu:
Minerální pramen objevil v údolí mezi Jabloncem nad Nisou a Libercem Karl Skollaude, když si v roce 1862 hloubil studnu. Nezvyklá chuť vody ho zarazila, přisuzoval ji zbytkům střelného prachu. Až po třech letech jej místní lékárník překvapil informací, že se jedná o vzácný léčivý pramen. Z blízka i zdaleka k němu začaly proudit davy lidí. Posléze na místě vznikly lázně, jejichž věž je dodnes symbolem Vratislavické kyselky. Vratislavická kyselka je čerpána ze dvou zdrojů, vrtu TV 4 Jablonec o hloubce 202 m z roku 1964 a vrtu HJ 8 Liberec o hloubce 221 m z roku 1983.