Areál firmy ožil, Den otevřených sudů Kitl přilákal davy návštěvníků

22. 07. 2019 | Novinky
Areál firmy ožil, Den otevřených sudů Kitl přilákal davy návštěvníků

Prohlídky výroby, ochutnávka limonád a koktejlů, ale i křest nové knihy Doktor Kittel, koncerty, divadlo a hry pro děti. To vše čekalo v pátek odpoledne návštěvníky Dne otevřených sudů. Akce, kterou už tradičně pořádá ve svém areálu jablonecká společnost Kitl, se zúčastnilo přes tisíc lidí.

Největší zájem byl, podobně jako v uplynulých letech, o prohlídku výrobní haly. „Hosty jsme provedli prostorami, které jsou jinak veřejnosti uzavřené. Ukázali jsme jim, kde se míchají a stáčí naše sirupy a představili nejnovější technologie," popisuje jednatel společnosti Kitl Jan Vokurka.

Kulturní program zahájil slavnostní křest knihy „Doktor Kittel, tajemná postava Jizerských hor". Napsal ji před 76 lety Gustav Leutelt, ale až nyní se díky firmě Kitl dočkává svého prvního českého vydání. Audioknihu namluvil pan Miloň Čepelka z Divadla Járy Cimrmana. Křtu se na místě ujali historik Milan Svoboda a překladatelka Christa Petrásková.

Bubeník Jiří Adam uchvátil přítomné interaktivním představením, do nějž dokázal zapojit návštěvníky všech generací. O další hudební program se postaraly jablonecká rocková skupina Maršál Bazén a country kapela Mecheche band. Ruda Hancvencl pobavil děti pohádkou „Krátký, hubený a slepý“ a, pokud se tady někdo nezasmál, zcela jistě podlehl při závěrečném vystoupení hvězd současné české Slam Poetry scény v čele s mistrem ČR Anatolem Svahilcem.

 

Jestliže jste tedy tento rok nemohli dorazit, věříme, že v tom příštím, se s Vámi uvidíme.